FAQ

Môžem si  na dopravnú kartu Slovak Lines zakúpiť predplatný cestovný lístok aj u vodiča prímestského autobusu?
PCL si môžete zakúpiť aj u vodiča autobusu, pod podmienkou, že prvý PCL na dopravnú kartu si musíte zakúpiť na predpredajnom mieste na AS v Bratislave alebo v Malackách, resp. u iných dopravcov. Vodič môže vykonať opakovaný predaj vopred zakúpeného PCL na ďalšie časové obdobie, len toho istého typu PCL, ktorý bol nahratý na dopravnú kartu pri kúpe PCL v predpredajnom mieste aj s počtom zón. V prípade, ak sa pri ďalšej kúpe rozhodnete pre zmenu zón, resp. pre iné časové obdobie PCL, musíte navštíviť predajné miesto, kde bude zmena vykonaná alebo si PCL zakúpite cez e-schop dopravcu, ktorý DK vydal a následne si opäť môžete zakupovať PCL u vodiča.
 
Môžem dopravnú kartu Slovak Lines, na ktorej nemám fotku, použiť na kúpu predplatného cestovného lístka?
Na dopravnú kartu bez fotografie nie je možné zakúpiť PCL.  Ak ju chcete využiť na kúpu PCL, je potrebné na predpredajné miesto pri prvom zakúpení PCL priniesť fotografiu (rozmer 3,5cm x 2,5cm). Pracovníčka Vám fotografiu na túto kartu nalepí. Ak Vaša Dopravná karta už nie je platná, môžete si vybaviť novú kartu v predajných miestach zapojených dopravcov. V pokladni Slovak Lines, a.s. na autobusovej stanici Mlynské nivy Vám za poplatok 3,00 EUR vystavíme novú dopravnú kartu. Bez navýšenia poplatku na novo vystavenú dopravnú kartu zhotovíme na mieste aj fotografický záznam, ktorý bude vytlačení priamo na kartu.  Ak si chcete novú kartu vybaviť na autobusovej stanici Malacky, je potrebné aby ste si so sebou priniesli aj fotografiu (rozmer 3,5cm x 2,5cm).
 
Je možné v autobusoch Slovak Lines, a.s. použiť na cestovanie v rámci Bratislavy (zóna 100+101) SMS lístok?
V autobusoch Slovak Lines, a.s. nie je možné s takýmto lístkom cestovať. SMS lístky platia len vo vozidlách DPB na linkách 1 až 212 a N21 až N99 v rámci zón 100+101.
 
Kde si môžem zakúpiť cestovné lístky na jednu cestu a viac ako 6 zón, keďže v automatoch sú v ponuke len do 6 zón?
V pokladni č. 1 a 2 na autobusovej stanici Mlynské nivy, Bratislava ponúkame všetky druhy cestovných lístkov v zmysle platného cenníka, teda aj viac ako 6 zón a tiež predplatné cestovné lístky. 
 
Budem platiť za prepravu dieťaťa s kočíkom?
Nie, od 01.11.2015 plateniu dovozného nepodlieha detský kočík s dieťaťom.
 
Môžem v prímestskej autobusovej doprave kombinovať PCL s cestovným lístkom na jednu cestu alebo karnetom? 
Nie, pretože PCL je v elektronickej podobe a po priložení na čítacie zariadenie systém vyhodnotí platnosť PCL (úsek a zóny) a automaticky dopočíta doplatok - rozdiel ceny, na úsek, ktorý cestujúci musí zaplatiť cez dopravnú kartu alebo v hotovosti. Systém nevie skombinovať elektronický lístok s papierovým cestovným lístkom. 
 
Je možné PCL zakúpiť PCL z kreditu na dopravnej karte?
Nie, toto nie je možné. U vodiča v autobuse je možné platiť za PCL iba v hotovosti. V pokladni Slovak Lines, a.s. je možné platiť v hotovosti alebo bankomatovou kartou. Pri zakupovaní online cez e-schop dopravcu sa platba vykonáva prevodom na účet dopravcu.
 
Môžem si u vodiča v autobuse zakúpiť cestovný lístok na jednu cestu neadresný (bez konkrétnych zón)?
Nie, vodič v autobuse vie vydať len adresný cestovný lístok, t.j. z nástupnej zastávky do výstupnej zastávky, resp. cieľovej zastávky/ zóny. Na cestovnom lístku sú vždy uvedené konkrétne čísla zón.
 
Je možná kombinácia cestovných lístkov na jednu cestu v IDS BK?
V autobusoch Slovak Lines, a.s. nie je možná kombinácia cestovných lístkov na jednu cestu. Cestujúci si musí zakúpiť u vodiča ďalší cestovný lístok, len na zastávke v ktorej spoj zastavuje. Kombinácia dvoch cestovných lístkov na jednu cestu je možná len vo vozidlách Dopravného podniku, MHD. Cestujúci musí mať pripravené cestovné lístky na celú trasu a po skončení platnosti jedného cestovného lístka si ihneď označí ďalší. 
 
Kúpiť lístky BID Dobiť dopravnú kartu Vybaviť dopravnú kartu online