Ako si vyberiem cestovný lístok

V IDS BK platí spoločný Prepravný poriadok IDS BK pre všetkých zúčastnených dopravcov. Tarifa IDS BK ponúka cestovné lístky:

  • cestovné lístky na jednu cestu sú platné pre jednu cestu na všetkých linkách a môžete s nimi ľubovoľne prestupovať. Vaša cesta môže byť v rámci platnosti cestovného lístka aj spiatočná. Platnosť je stanovená počtom alebo zoznamom zón a časom. Môžete tak cestovať v stanovenom počte zón alebo v uvedených zónach a to až do doby konca časovej platnosti.
  • denné cestovné lístky sú platné na neobmedzený počet ciest v rámci svojej zónovej a časovej platnosti. 
  • predplatné cestovné lístky sú platné na neobmedzený počet ciest v rámci svojej zónovej a časovej platnosti.
  • Karnet je univerzálny cestovný lístok s možnosťou viacnásobného využitia.
Hlavným cieľom IDS BK je zatraktívniť verejnú hromadnú dopravu, aby obyvatelia menej cestovali osobnými autami a šetrili životné prostredie.
 
Cestujúci môžu vďaka tomu pri svojich cestách električkami, trolejbusmi a autobusmi Dopravného podniku Bratislava, regionálnymi autobusmi Slovak Lines, a.s., ako aj vybranými kategóriami vlakov  prevádzkovanými Železničnou spoločnosťou Slovensko využiť cestovné lístky, ktoré platia za rovnakých podmienok. V IDS BK je zavedená zónovo-časová tarifa. Cena cestovného sa odvíja od počtu precestovaných zón a od časovej dĺžky cesty.
 
Kúpiť lístky BID Dobiť dopravnú kartu Vybaviť dopravnú kartu online